Fotel barberski – jak go wybrać?

Fotel barberski – jak go wybrać?

Ostatnio w Polsce nastąpił istny wysyp barber shopów. Są to placówki, które na pierwszy rzut oka przypominają tradycyjne salony fryzjerskie, ale w rzeczywistości wcale nimi nie są, ponieważ swoje usługi kierują wyłącznie do mężczyzn. Kobiety nie mają do nich wstępu. One zresztą już od lat mogą korzystać z rozmaitych salonów urody i gabinetów kosmetycznych, podczas gdy gdzieś w tym wszystkim zapomniano o męskich potrzebach, co na szczęście zaczęło się zmieniać. Dobry barber shop to takie miejsce komfortowe i przyjazne dla klientów, w którym nawet meble kosmetyczne są na tyle wygodne, że wręcz nie chce się w nich wstawać. Aby urządzić taki salon, należy więc przyłożyć się do dopasowania do niego odpowiednich elementów wyposażenia. Jednym z tych kluczowych będzie fotel barberski.

Strzyżenie brody czy włosów w barber shopie w niczym nie przypomina zabiegów przeprowadzanych w tradycyjnych salonach fryzjerskich. Staje się wręcz częścią męskiego rytuału mającego zadbać i o ich wygląd, i o ich samopoczucie. Człowiek zadbany i wypielęgnowany od razu czuje się pewniej i lepiej. Właściciele barber shopów sami muszą więc w jakiś sposób zadbać o to, by dla ich klientów wizyta w salonie stała się przyjemnym przeżyciem i miłym doświadczeniem. A klient zwraca teraz uwagę dosłownie na wszystko. Nie interesuje go wyłącznie efekt końcowy strzyżenia, ale także i sam jego przebieg. Zwróci więc uwagę nawet na to, jaką prezencją cechują się wykorzystane w barber shopie meble fryzjerskie, bo to po nich oceni wartość całej placówki. Spośród wszystkich takich mebli najważniejsze są fotele. To z nimi klient ma bezpośrednią styczność, ponieważ to na nich nieraz musi wysiedzieć przez jedną czy dwie godziny. A musi mu być wygodnie. Fotel powinien zawsze zapewniać pełen komfort siedzącej na nim osobie. Powinien być również funkcjonalny i użyteczny dla samych barberów. Muszą oni bez trudu manewrować jego wysokością czy ogólnym ustawieniem, aby ułatwiać sobie strzyżenie i dzięki temu skracać czas jego trwania oraz osiągać lepsze efekty.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że barberskie fotele nierzadko wchodzą w rolę głównej i absolutnie najważniejszej dekoracji całego salonu. Mogą go wyróżniać na tle innych barber shopów, wprowadzając do niego klimat dawnych czasów. Większość foteli barberskich utrzymana jest bowiem w stylu retro. To on właśnie idealnie odnajduje się w barber shopach, które tak naprawdę tworzono na rynku już lata temu. Retro fotele – pomimo tego, co sugeruje ich nazwa – nie muszą być jednak wcale fotelami używanymi. Można kupić zupełnie nowe meble o starodawnym wyglądzie, upewniając się w tym, że będą one wykonane z porządnych materiałów i okażą się w stu procentach higieniczne. Zawsze takie fotele barberskie można też delikatnie zmodyfikować, aby jeszcze lepiej dopasować ich stylistykę do aranżacji barber shopu. Tutaj to właściciel salonu musi wykazać się kreatywnością. Od niego zależy przecież to, jak taki barber shop będzie wyglądać i czy mężczyźni zechcą go odwiedzać.

Wyposażenie