Przygotowania do ślubu? To też „jego” dzień.

Przygotowania do ślubu? To też „jego” dzień.

Szczęśliwa okazja, jaką jest ślub, bardzo często przez te kilka dni wywraca życie, tworząc chaos jakie dopatrywać można się w początku wszechświata. Gdzie wręcz czekanie jest na ten wielki wybuch i powrót do rzeczywistości, ale o zmienionym statusie, nie tylko na facebooku. Jest to koniec i początek etapu życia, do którego szczególnie kobiety przykładają ogromną wagę. Lekcja, którą pary będą przez cały okres małżeństwa przeżywać, choć należy liczyć, że w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Ten okres czasu, przeradza te delikatne, słodkie kobiety w istne rekiny biznesowe, które wyczuły krew. Starają się, wszystko zaplanować, niczym plan podboju świata przez złoczyńców, by wszystko było idealne, tak, że jak wpadnie jakakolwiek kontrola wystawi maksymalną ocenę zgodności i jakości. Przygotowują się na każdą ewentualność, tak że nie będzie straszny koniec świata nawet […]. Zwracają uwagę na suknie, włosy, makijaż i wszystko co tylko jeszcze bardziej je upiększy, niemalże przyszły mąż zostaje zapomniany na te krótkie chwile, między wyborem, kto gdzie usiądzie, wszak danie mu odpowiedzialnych zadań mogłoby się źle skończyć. Tak ten czas mężczyźni wspierają, przytakują, ale bardzo często mają taki uśmiech przez te zapadnięte oczy, że nic dziwnego, że taki temat przewodni jest popularny w filmach. Choć czy to thriller, czy komedia niekiedy trudno jest odróżnić poza ekranem.

Kobiety od zawsze miały umiejętność patrzenia na szczegóły i tak drobne elementy, że mogą poświęcać im godziny, a nawet dni, co w przypadku mężczyzn brakuje takiej cierpliwości. Jest to próba charakteru, cierpliwości oraz wyrozumiałości, w końcu jak nie lepiej sprawdzić uczucia, niż w tak stresujących sytuacjach?

Lista rzeczy do przygotowania, zawsze jest długa i ma tendencje do wydłużania się wraz z czasem, ale choć na tej liście odwiedzenie salonu kosmetycznego, czy fryzjera, kobiety mają kilkukrotnie, czasem nawet stylistyka na te kilka dni, stanowi kolejnego członka rodziny, tak zadbanie o aparycje tej brzydszej połówki, by wysłać jego by w końcu porządek zrobił na głowie, czy może skrócił brodę bo lepiej bez niej wygląda? Naturalnie ryzyko, że jego znajomi nie rozpoznaliby go przy zmienionym image, tak w końcu ten dzień ma być idealny, prawda?

Tak, wysłanie mężczyzn by zadbali o siebie poniekąd na tej liście może i występuje, ale zawsze jest gdzieś pod koniec, bo skrócenie włosów, czy nawet ogolenie to kwestia kilku minut, może paru godzin, ale termin zawsze się znajdzie. Lecz jak bywa z rzeczami odkładanymi na później, zwykle się o nich zapomina, albo robione jest w takim pośpiechu, że cmoka się pod nosem i to nie z zachwytu, ale z tego, dlaczego nie mógł zadbać o to wcześniej. To, że nie miał czasu bo został obładowany obowiązkami, pilnowaniem, dbaniem to tylko przypadek, ale czas zawsze mógł znaleźć?

Niestety mężczyźni muszą lawirować między tymi przeszkodami, z uśmiechem na ustach, wręcz są bardzo szczęśliwi z tego dnia bardziej niż kobiety, tak jednak prawie zawsze trzeba przypilnować by wcześniej mogli zadbać. Również w celu uniknięcia szoku, bo po raz pierwszy zobaczyłoby się wybranka serca bez brody, a potrafi to zaskoczyć.

Kobiety choć lubią niespodzianki, to ich zarazem nie lubią. Dlatego by uniknąć zaskoczenia, można wydać instrukcje, albo poświęcić trochę uwagi drugiej połówce. Dobrym pomysłem jest właśnie wysłanie jego pod brzytwę, by został dobrze i starannie ogolony, by jego skóra była gładka i wywołała odrobinę zachwytu. Fotele barberskie są na tyle wygodne, że z czasem może okazać się, że mężczyzna polubi odwiedzanie takich salonów i zadbanie jeszcze w większym stopniu o estetykę, bo każdy mężczyzna lubi dbać o siebie, ale dość często na liście priorytetów jest gdzieś oddalone i nawet w takie dni może zwyczajnie zapomnieć o tym.

Choć obecnie modne śluby to świętowanie skromne, proste, gdzie wszystko zawiera dodatkowy urok, tak w dużym stopniu fryzjer u kobiet stanowi dość niezbędną konieczność, gdzie lista rzeczy, które dodatkowo mogłyby rozpraszać i zabierać czas, tak to idealna okazja by mężczyznę przypilnować by zadbał o dłonie, fryzurę oraz potraktować to poniekąd jak wypad do spa, wspólnie spędzony czas na relaksie, gdzie wyjdzie przystojniejszy, że wzbudzać może większą zazdrość.

Aktualności