W czym tkwią sekrety urody Japonek i jej pielęgnacji?

W czym tkwią sekrety urody Japonek i jej pielęgnacji?

Japońskie kobiety są świetnym przykładem niestarzenia się skóry aż do późnej starości. Gdzie tkwią sekrety tego stanu rzeczy? Jakimi kosmetykami, metodami pielęgnacji i japońskimi zabiegami kosmetycznymi się inspirować, żeby podążyć ich śladem?

Sekretem zadbanej skóry Japonek są ich wizyty w ryokanach – japońskich spa, typowych wyłącznie dla Japonii. Te oazy spokoju i relaksu ujmują naturę człowieka – duszę i ciało – holistycznie. Tutaj wyspecjalizowani pracownicy nadzorują sposób odżywiania, kąpiele, wizyty w saunach czy zabiegi pielęgnacyjne Japonek. Ryokany nie są zazwyczaj koedukacyjne, a nagość podczas kąpieli wydaje się tu normalna. Zazwyczaj są to ośrodki z noclegami, choć zdarzają się też ryokany dzienne. W tych centrach można nabrać sił do hektycznej pracy i zapomnieć o całym świecie. To królestwa urody i wellness, z których Japonki bardzo często i chętnie korzystają. Ryokany występują w różnych kategoriach gwiazdkowych – od najprostszych po ekskluzywne.

Planując wycieczkę do Japonii i wizytę w ryokanie, zwróć uwagę na pozycjonowanie stron. Przeczytaj recencje poszczególnych ryokanów na stronach dla turystów, żeby wybrać ofertę skrojoną na swoje potrzeby i możliwości finansowe.

To jednak oczywiście nie wszystko. Ważna jest codzienna dieta, obfitująca w ryby i glony, zbliżona do śródziemnomorskiej. Osławiona kuchnia japońska gwarantuje zdrowie i długowieczność.

Kolejnym sekretem jest codzienna gimnastyka zgodna z filozofią dalekowschodnią. Japonkom nie jest obce uprawianie japońskich sztuk walki, jogi i innych inspirujących sportów. W zdrowym ciele zdrowy duch!

Nie bez znaczenia są uwarunkowania genetyczne. Skóra twarzy Azjatek posiada najwięcej tkanki tłuszczowej, dlatego w odróżnieniu od skór europejskich starzeje się znacznie później. W tej kwestii nie możemy za wiele poradzić, nie da się zmienić natury, możemy jednak bardziej o siebie zadbać, żeby opóźnić moment pojawienia się pierwszych zmarszczek czy spłycić już istniejące.

Japonki słyną ze stosowania drogich kosmetyków, a zwłaszcza kremów do twarzy. Specyfiki te posiadają często wyciągi z alg morskich. Życie w kraju dobrobytu, na bardzo wysokim poziomie pozwala im na duże inwestycje w pielęgnację ciała. W Europie powstaje wiele linii kosmetyków inspirowanych specyfikami japońskimi, a ich ceny stają się coraz bardziej przystępne.

Podsumowując, Japonki przywiązują wielką wagę do urody i jej pielęgnacji. Nie wahają się inwestować bajońskich sum w fitness i wellness oraz liczne kosmetyki z górnej półki.

Uroda